Każdy zbiornik, bufor czy wymiennik oraz zasobnik może być wyposażony w grzałkę lub moduł elektryczny który jest istotnym elementem służącym do podgrzewania wody.
W tym artykule zostaną omówione najważniejsze szczegóły dotyczące grzałek elektrycznych, a także informacje o ich rodzajach, przemyśleniach na ich temat, najlepszych modelach i najlepszych wyborach.
Przejdziemy też przez to, jak prawidłowo wymienić grzałkę i na co uważać podczas doboru i wymiany.
Zabezpieczenie prądowe.
Przed wyborem grzałki należy sprawdzić bezpieczniki elektryczne w miejscu, w którym będzie przyłącze do grzałki.
Największa grzałka jaką możemy podłączyć do instalacji elektrycznej zabezpieczonej esem 16A to grzałka o mocy3,5kW.
Kiedy zależy nam na mocniejszej grzałce przykładowo 4kW podpiętej do instalacji 1 fazowej wtedy posiadany przez nas bezpiecznik musi mieć wielkość co najmniej 20A.
Większe grzałki należy podpinać do instalacji 3 fazowej.
Po sprawdzeniu bezpieczników powinna nastąpić ocena ogólnego stanu instalacji elektrycznej.
Nie jest wskazane przeciążanie starej instalacji aluminiowej, jeśli jest taka w miejscu montażu grzałki należy skontaktować się z wykwalifikowanym elektrykiem.
Do czego grzałka Galmet?
Grzałki i moduły GALMET to elektryczne urządzenia, które podgrzewają wodę do wykorzystania w innych zbiornikach wodnych, termach elektrycznych oraz buforach konwekcyjnych, przy użyciu energii elektrycznej.
Oprócz wspomagania podgrzewania wody użytkowej w sezonie grzewczym, podgrzewacz może być również wykorzystywany do samodzielnego podgrzewania wody poza sezonem grzewczym w zbiornikach.
Wielu klientów montuje grzałki do zbiorników buforowych które w połączeniu z fotowoltaiką dają w większości bardzo opłacalne źródło ogrzewania.
Dobór grzałki do zbiornika GALMET.
Dla klientów oraz zainteresowanych szybkim doborem grzałki do zbiornika prezentujemy tabelę w której znając model swojego zbiornika ( dostępny na tabliczce znamionowej ) można w łatwy i prosty sposób dobrać odpowiednią grzałkę lub moduł.