Promocje
Opcje przeglądania
Mieszarki
- Strona:
- 1
Mieszadła elektryczne do mieszania zapraw - zasada działania
Elementami roboczymi w mieszarce są specjalnie zaprojektowane mieszadła, mogą być one pojedyncze lub podwójne, są to dodatkowe elementy montowane do elektronarzędzia. Mogą być zakończone różnymi kształtami, które odpowiadają za prawidłowe wymieszanie różnych substancji. Rodzaje mieszadeł:
-
Mieszadła do kleju charakteryzują się zakończeniem spiralnym, przeznaczone są do mieszania klejów, mas uszczelniających oraz gipsu. Warto aby mieszadło do kleju miało opcję ruchu nasadki od dołu do góry, tak aby umożliwić dokładne wymieszanie substancji.
-
Mieszadła do betonu budową przypominają mieszadła do kleju, różnicą może być średnica nasadki. Do wymieszania dużej ilości betonu służą nasadki o większej średnicy, a do mniejszej ilości - mniejsze średnie. Mieszadła te również mogą mieć opcję poruszania się od dołu do góry.
-
Mieszadło do zapraw występuje w wersji dół-góra oraz góra-dół. Dzięki temu można użyć ich do wymieszania produktów zarówno o większej jak i mniejszej gęstości.
-
Mieszadła do gładzi mają kształt kielichowy, ten typ pozwala na połączenie substancji jednocześnie nie wtłaczając zbyt dużej ilości pęcherzyków powietrza. Mieszadła do gładzi najczęściej występują w wersji dół-góra.
-
Mieszadła do farb pozwalają na dokładne wymieszanie oraz równomierne połączenie się ze sobą dwóch lub więcej kolorów farb. Dzięki temu, że mieszadła do farb poruszają się góra-dół, ryzyko wypłynięcia produktu jest znikome.
-
Mieszadła uniwersalne służą do mieszania farb oraz innych substancji, które charakteryzują się mniejszą gęstością. Mieszadła uniwersalne mają spiralny kształt, nie nadają się do mieszania gęstych substancji, ponieważ silnik elektryczny mieszarki mógłby ulec awarii.
Moc mieszarki do zapraw i średnica mieszadła - jaki rodzaj urządzenia wybrać?
Moc mieszarki jest niezwykle ważna podczas wyboru urządzenia, ponieważ im wyższą mocą charakteryzuje się urządzenie, tym możliwe jest uzyskanie większej prędkości obrotowej, co przekłada się na efektywność mieszania. Zarówno średnica mieszadła jak i prędkość obrotowa zależy od konsystencji i gęstości substancji, którą mamy do wymieszania. Rodzaj zasilania mieszarki może być elektryczny lub akumulatorowy.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na konstrukcję urządzenia, najważniejsze jest jego ergonomiczność, ponieważ to właśnie ona odpowiada za wygodę obsługi urządzenia. Przy wyborze mieszarki ważna jest również ilość biegów, którą posiada. Dobre mieszarki to takie, która wyposażone są w dwa biegi, dzięki którym możliwa jest regulacja obrotów oraz kierunku pracy.
Ilość biegów w mieszarce pozwala dostosować prędkość pracy. Pierwszy bieg charakteryzuje się niższą prędkością obrotową, ale jednocześnie większym momentem obrotowym, dlatego na pierwszym biegu łatwiej jest wymieszać bardziej zwarte składniki. Drugi bieg to większa prędkość obrotowa przy mniejszym momencie obrotowym, dlatego używany jest najczęściej do mieszania substancji, które charakteryzują się mniejszą gęstością, na przykład farb.
Przydatną funkcją jest również regulacja prędkości, ponieważ umożliwia ona dobór tempa pracy do aktualnie mieszanej substancji. Ponadto rozpoczęcie mieszania na niskich obrotach pozwala uniknąć rozchlapania się materiału.
Jaki ruch wykonują mieszarki?
Ruch równoległy sprawia, że część wewnętrzna mieszadła podnosi substancję do góry, która następnie opada na zewnątrz. Ruch równoległy stosowany jest najczęściej do lekkich materiałów, takich jak kleje, zaprawy, cement czy tynk. Ruch równoległy sprawia, że substancje przepływają tak jak przebiega ruch mieszadła. Ruch ten odpowiedzialny jest za zapobieganie powstawaniu pęcherzyków powietrza oraz grudek i świetnie sprawdza się do mieszania bardzo płynnych materiałów, a także mieszanek dwuskładnikowych oraz żywic.
Kolejnym sposobem jest mieszanie góra-dół, wewnętrzna część mieszadła pcha materiał w dół, a następnie materiał unoszony jest w górę po zewnętrznej stronie. Mieszanie góra-dół najlepiej nadaje się do mieszania substancji charakteryzujących się niską lepkością, takich jak farby, kleje, gipsy czy podkłady gruntujące.
Kolejnym z ruchów jest ruch przeciwbieżny. Ruch ten pojawia się podczas używania mieszarek z dwoma mieszadłami. Mieszadła pracują w tym samym czasie, dzięki czemu możliwe jest intensywne mieszanie opornych i lepkich materiałów, takich jak na przykład cement z dodatkami.
Zakup mieszarki do zapraw i innych materiałów
Przy wyborze mieszarki warto zwrócić uwagę na materiał jej wykonania, najlepszym wyborem będą mieszadła ze stali nierdzewnej lub stali węglowej, ponieważ materiały te wykazują odporność na korozję, co jest istotne przy produktach mających częsty kontakt z wodą.
Kolejnym wyborem jest również silnik mieszarki. Wybierając silnik bezszczotkowy mamy pewność, że urządzenie zużywa mniej energii, nie tracąc przy tym mocy. Ponadto silnik bezszczotkowy charakteryzuje cicha praca oraz to, że podczas pracy prawie nie wytwarza iskier, dzięki temu te mieszarki są świetnym rozwiązaniem do pracy w miejscach o dużym zagrożeniu pożarowym.
Urządzenia do mieszania materiałów budowlanych w sklepie internetowym MateoMarket
W kategorii Mieszarki znajdziesz szeroki wybór urządzeń, które pozwolą na szybkie przygotowanie materiału budowlanego. Mieszarki dostępne w sklepie MateoMarket charakteryzuje najwyższa jakość i najniższa cena na rynku. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, a w przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści służą pomocą na każdym etapie składania zamówienia.