Opcje przeglądania
Węzły cieplne
- Strona:
- 1
Węzły ciepła technologicznego - podziały
Istnieje wiele podziałów węzłów cieplnych, może to być podział w zależności od pracy poszczególnych urządzeń, od sposobu regulacji ilości ciepła dostarczanego, ze względu na liczbę przyłączonych instalacji i wiele innych.
Ze względu na sposób połączenia sieci zewnętrznej z siecią wewnętrzną, węzły cieplne dzielimy na:
-
węzły pośrednie
Węzły pośrednie, zwane również jako wymiennikowe węzły cieplne, ponieważ stosuje się w nich wymienniki ciepła, dzięki którym możliwy jest przepływ ciepła między siecią ciepłowniczą, a instalacją odbiorcy, bez konieczności połączenia tych dwóch obiegów. Dzięki wymiennikowi, obiegi nie mają bezpośredniego kontaktu.
-
węzły bezpośrednie
Węzły bezpośrednie są to węzły cieplne, które nie posiadają wymiennika ciepła, dlatego medium pochodzące z sieci ciepłowniczej jest przekazywane wprost do odbiorców.
Ze względu na liczbę ogrzewanych budynków:
-
węzły indywidualne
Węzły indywidualne spotykane są najczęściej w domach jednorodzinnych, istnieje możliwość optymalizacji funkcji do konkretnego budynku.
-
węzły grupowe
Węzły grupowe stosuje się dla grupy budynków, taki węzeł grupowy może obsługiwać kilka budynków i jest stosowany do dostarczania ciepła na przykład na osiedlach domów jednorodzinnych.
-
węzły centralne
Węzły centralne są najbardziej skomplikowanymi węzłami, ponieważ są wykorzystywane do dostarczania ciepła do wielu budynków, na przykład do bloków mieszkalnych i całych osiedli.
Ze względu na rodzaj pełnionych funkcji/liczbę przyłączonych instalacji odbiorczych:
-
węzły jednofunkcyjne
Węzły jednofunkcyjne są to węzły centralnego ogrzewania, które służą do dostarczania ciepła do centralnego ogrzewania.
-
węzły wielofunkcyjne/ dwufunkcyjne
W węzłach wielofunkcyjnych są dwa wymienniki ciepła, z których jeden służy do ogrzewania, a drugi do podgrzewania wody. Dostarczają ciepło zarówno do centralnego ogrzewania, jak i służą do zasilania systemu podgrzewania wody użytkowej.
Istnieje również podział ze względu na liczbę stref ciepłej wody użytkowej (węzły jednostopniowe i węzły dwustopniowe), ze względu na układ połączeń (węzły równoległe, węzły szeregowe, węzły szeregowo równoległe i węzły szeregowo szeregowe) oraz ze względu na sposób zasilania (węzły zasilane wodą gorącą i węzły zasilane parą nisko lub wysoko sprężoną).
Węzeł cieplny - wybór węzła cieplnego na MateoMarket.pl
Dzięki węzłom cieplnym, mieszkańcy mogą swobodnie kontrolować sposób ogrzewania mieszkań oraz sposób przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zadaniem węzłów cieplnych jest umożliwienie regulacji ilości ciepła dostarczanego z sieci cieplnej oraz zmiany parametrów czynnika dostarczanego z zewnątrz. Węzły cieplne to urządzenia służące do regulacji poszczególnych parametrów związanych z dostarczanym ciepłem. Stosując węzeł ciepłowniczy zyskujemy wiele korzyści, takich jak oszczędność na rachunkach, bezpieczeństwo użytkowania oraz wygodę w odbiorze ciepłej wody użytkowej.
W sprzedaży na naszej stronie MateoMarket.pl znajdziesz wszelkie elementy do połączenia sieci zewnętrznej już istniejącej, aby stworzyć nowy węzeł cieplny, a także kompaktowe węzły cieplne. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści z przyjemnością pomogą w wyborze odpowiednich urządzeń.