Kominy do kotłów gazowych kondensacyjnych
W erze gdzie kotły gazowe cieszą się dużą popularnością, postanowiliśmy wprowadzić do sprzedaży w naszym sklepie także kominy do kotłów gazowych kondensacyjnych. Komin to bardzo ważna część układu odprowadzania spalin. Komin do kotła to element który trzeba dobrać odpowiednio. Kominy do kotłów kondensacyjnych są inne niż do zwykłego klasycznego kotła gazowego. Dzięki bardziej zaawansowanej technologii kotły kondensacyjne są bardzo wydajne energetycznie, co mocno wypływa na sposób działania i wyrzut oraz temperaturę spalin. Odpowiednia wentylacja kominów kondensacyjnych jest bardzo ważna, by uniknąć zagrożenia związanego z gromadzenie się gazów spalinowych w pomieszczeniu.
Co wyróżnia komin do kotła kondensacyjnego?
Spaliny które wytwarzają kotły kondensacyjne a następnie przedostają się do wkładu kominowego, są chłodniejsze od tradycyjnych spalin w tradycyjnych kotłach gazowych. Konieczne jest właśnie zastosowanie specjalnego komina do kotła kondensacyjnego, który będzie przystosowany do odprowadzenia chłodniejszych spalin oraz skroplin.
Kominy do kotłów kondensacyjny wykonywane są z odpornych na korozję materiałów. Najczęściej wykonane są ze stopów metali nierdzewnych albo coraz częściej z tworzywa sztucznego. Posiadają także izolację termiczną aby zapobiegać kondensacji pary wodnej wewnątrz komina. Ważne jest też żeby materiał z którego są wykonane był odporny na działanie kwasów które zawarte są w spalinach i skroplinach kondensacyjnych.
Właśnie dlatego główną cechą która wyróżnia kominy kondensacyjne jest ich zdolność do odprowadzania i usuwania skroplin kondensatu w trakcie pracy kotła kondensacyjnego. Kondensat który musi zostać skutecznie odprowadzony dzięki specjalnie zbudowanym elementem systemu komi nowego zostaje skutecznie odprowadzony i zapobiega dzięki temu zaleganiu w kominie oraz jego uszkodzeniu.
Kominy do kotłów z zamkniętą komorą spalania czyli kotłów kondensacyjnych.
Pobieranie powietrza do spalania z zewnątrz budynku, a nie z wnętrza pomieszczenia w którym zainstalowany jest kocioł wyróżnia właśnie zamknięta komora spalania. Kondensacyjne kotły grzewcze mają zamkniętą komorą spalania, a dzięki procesowi spalania oraz pobierania powietrza do tej czynności są bezpieczniejsze dla użytkowników.
Dzięki temu ze względu na swoją efektywność oraz kontrolowane proces spalania, Kotły kondensacyjne go generują zdecydowanie mniejszą emisję gazów cieplarnianych dzięki czemu wpływają lepiej na klimat.
Kotły kondensacyjne - jak zbudować komin do kotła kondensacyjnego?
Materiały których używa się do budowy i produkcji kominów kondensacyjnych to materiały odporne na czynniki w których pracują w parze z piecem gazowym. Prawidłowe podłączenie pieca gazowego kondensacyjnego poprzez koncentryczne przewody powietrzno spalinowe jest bardzo ważne. Prawidłowo zbudowany system kominowy, zwiększa okres pracy pieca kondensacyjnego. Odprowadzenie spalin w kominie kondensacyjnym odbywa się automatycznie. Wymienniki ciepła odprowadzają spaliny do wkładu komina. Komin kondensacyjny nie pracuje tam gdzie są wysokie temperatury, ponieważ temperatury Kotłów gazowych kondensacyjnych mają zdecydowanie mniejszą temperaturę.
Wkład ceramiczny nie jest teraz konieczny by odprowadzenie spalin było prawidłowe. Wypełnienie z wełny mineralnej w tym przypadku także nie jest konieczne.
Dlatego możliwe jest budowanie kominów z tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje kominów, kominy wykonane ze stali, jak i te z tworzyw sztucznych. Za pomocą systemu koncentrycznego który dodatkowo znajduje się w naszej ofercie można podpiąć wszystkie rodzaje różnych rodzajów kotłów najlepszych producentów oraz inne elementy montażowe.
Bogata oferta naszego sklepu sprawi że odprowadzenie spalin nie będzie stanowiło problemu. Dobrze zamontowany kocioł kondensacyjny to podstawa bezpieczeństwa w domach nowoczesnych, mieszkaniach, firmach oraz wszędzie tam gdzie potrzebny jest dobry system ogrzewania. Prawidłowo zamontowany i połączony z piecem kondensacyjnym komin kondensacyjny stanowi wartość dodaną by w pełni produkty spalania mogły być odprowadzone do atmosfery.