Kanalizacja zewnętrzna
Kanalizacja zewnętrzna to część systemu kanalizacji w budynku, ale wyprowadzona poza niego, w celu odprowadzenia ścieków do kanalizacji bytowej, ogólnospławnej, zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków. System kanalizacji zewnętrznej jest odpowiedzialny za odprowadzenie ścieków, dlatego jest niezwykle ważny w budownictwie. Bez niego funkcjonowanie staje się praktycznie niemożliwe. Dobrze stworzona kanalizacja zewnętrzna to taka, której nie widzimy, nie słyszymy i kiedy nieprzyjemne zapachy nie są wyczuwalne.
Jeśli prawidłowo połączymy rury kanalizacyjne uzyskamy szczelność instalacji i unikniemy wycieków ścieków. Prawidłowy dobór rury kanalizacyjnej i takich elementów jak mufy kanalizacyjne, korki kanalizacyjne, trójniki kanalizacyjne czy wszelkie złączki, będzie wyznacznikiem bezawaryjnej eksploatacji kanalizacji zewnętrznej.
- Widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
Przyłącze kanalizacyjne z tworzyw sztucznych
Kanalizacja zewnętrzna w głównej mierze składa się z elementów wykonanych z tworzywa sztucznego. Ze względu na właściwości tworzyw, ich trwałość i odporność na środki chemiczne czy uszkodzenia, wykorzystywane są do produkcji części kanalizacji. Kanalizacja zewnętrzna składa się z kilku elementów: przewody odpływowe, zasuwy burzowe, studzienka kanalizacyjna rewizyjna, przykanaliki, zbiorniki bezodpływowe.
Przewód opływowy poziomy to element instalacji kanalizacyjnej, który jest połączeniem kanalizacji zewnętrznej i wewnętrznej. Przewód opływowy poziomy znajduje się w budynku oraz w gruncie poza budynkiem. Podstawowym zadaniem przewodu jest odprowadzenie nieczystości z urządzeń sanitarnych znajdujących się na najniższym piętrze budynku (garaż, piwnica) oraz z pionów kanalizacyjnych. Przewody najczęściej wykonane są z PVC oraz PP.
Zasuwa burzowa zabezpiecza, zwłaszcza pomieszczenia w najniżej położonej kondygnacji, przed zalaniem i cofaniem się ścieków i wód opadowych oraz przed gryzoniami, które mogą przemieszczać się w instalacji.
Studzienka kanalizacyjna rewizyjna lub włazowa stanowi uzbrojenie sieci, umożliwia dostęp do instalacji kanalizacyjnej. Najbardziej popularne są studzienki okrągłe o różnej średnicy, wykonane z tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są również wykonane z metalu oraz modele betonowe studzienki rewizyjnej.
Przykanalik, inaczej przyłącze kanalizacyjne jest to przewód zbiorczy, który odpowiada za odprowadzenie nieczystości z poziomów kanalizacyjnych do zewnętrznego zbiornika. Przykanalik najczęściej znajduje się w studzience (rewizyjnej lub włazowej).
Zbiornik bezodpływowy (inaczej szambo) najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest bardzo szczelny. Rury kanalizacyjne transportują ścieki bytowe, które wpadają do zbiornika i tam są magazynowane.
Kanalizacja zewnętrzna - MateoMarket.pl
Aby kanalizacja zewnętrzna działała prawidłowo, musi powstać odpowiednie połączenie wszystkich jej elementów. Jesteśmy przekonani, że wybór najwyższej jakości materiałów do budowy kanalizacji zewnętrznej, zaowocuje jej długowiecznością. Praca systemu, którego zadaniem jest odprowadzenie ścieków będzie działać w pełni sprawnie, a my po prostu zapomnimy, że istnieje. W sprzedaży posiadamy rury kanalizacyjne z tworzywa sztucznego, mufy kanalizacyjne, trójniki i całe mnóstwo różnych kształtek. Każde, nawet najmniejsze elementy kanalizacji zewnętrznej znajdziesz dostępne na stronie MateoMarket.pl
Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakieś wątpliwości - zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na każde pytanie.