Opcje przeglądania
Kotły elektryczne
- Strona:
- 1
- 2
- następna »
- Strona:
- 1
- 2
- następna »
Kocioł elektryczny - elektryczny piec centralnego ogrzewania
Kocioł elektryczny jako źródło ogrzewania to bardzo dobry wybór do wszystkich budynków użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych a także coraz częściej do ogrzewania dużych powierzchni oraz hal w których znajduje się ogrzewanie podłogowe. Najważniejszym elementem na który należy zwrócić uwagę to dobry dobór urządzenia grzewczego. Ważne jest tutaj sprawdzenie go efektywności oraz mocy grzewczej.
Coraz większa ilość znanych producentów wprowadza do swojej oferty kocioł elektryczny jako alternatywę do innych produktów ze swojej gamy. Kocioł elektryczny może współpracować z buforami, wymiennikami ciepła oraz zasobnikami do ciepłej wody użytkowej.
Kocioł elektryczny nie wymaga podłączenia do komina tak jak w przypadku kotłów na paliwo stale, ponieważ nie generuje spalin a co za tym idzie może być instalowany w pomieszczeniach w których nie ma możliwości podłączenia innego sposobu ogrzewania.
Dodatkowym atutem który posiada kocioł elektryczny jest możliwość regulacji temperatury oraz coraz częściej zdalnego sterowania poprzez sieć internetową bądź lokalną WiFi. Kocioł elektryczny przy dobrym ustawieniu parametrów nie wymaga ingerencji, działa w sposób w pełni automatyczny. Sterowanie nim jest bardzo proste a przy zainstalowaniu aplikacji istnieje także możliwość sterowania przez urządzenia mobilne. Kocioł gazowy nie generuje pyłu, kurzu a także innych zanieczyszczeń które trzeba byłoby systematycznie sprzątać.
Ogrzewanie elektryczne - jak prawidłowo dobrać i podłączyć kocioł elektryczny?
Nasi klienci do współpracy z instalacją fotowoltaiczną coraz częściej dobierają piec elektryczny. Dobry wybór pieca elektrycznego zdecydowanie zmniejszy koszty ogrzewania elektrycznego, oraz całkowite koszty ogrzewania domu. Kocioł elektryczny jest mniejszą alternatywą dla pomp ciepła. Zdecydowanie tańsza w zakupie ale też mniej ekonomiczną.
Dobry kocioł elektryczny jest wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze dzięki temu też zapewnia podwyższone bezpieczeństwo użytkownika i całej instalacji. Kocioł elektryczny posiada także zawór dzięki któremu w razie podniesienia ciśnienia w układzie samoczynnie zostanie usunięty nadmiar ciśnienia przez ubytek wody w układzie. Dlatego jeśli to możliwe warto zadbać o odprowadzenie wody spod kotła w razie awarii. Warto też zwrócić uwagę by kościół miał niezbędną armaturę zabezpieczającą.
Kotły elektryczne występują w naszej ofercie w bardzo szerokiej gamie. Energooszczędną eksploatację systemu grzewczego zapewnia dobry dobór mocy kotła. Dzielimy je na wiszące i stojące oraz jedno i dwufunkcyjne. Od małych kotłów które generują kilka kilowatów do takich które mają ich kilkadziesiąt.
Większość Kotów posiada także modulację dzięki której można ustawiać dany zakres pracy przykładowo 12/16/20/24 kW ki temu zwiększa się jego funkcjonalność. Możemy dostosować dzięki tej regulacji mocy ilość grzałek które będą pracowały do powierzchni oraz właściwości grzejników które posiadamy w naszej instalacji.
Instalacja pieca elektrycznego i jego bezpieczne podłączenie jest kluczowe do wykonania poprawnej i dobrze działającej instalacji. Warto sprawdzić jakie przyłącze elektryczne jest w miejscu w którym chcemy przyłączyć kocioł elektryczny. Tutaj należy pamiętać o sprawdzeniu mocy i przyłącza sieci elektrycznej.
W trakcie doboru kotła warto wybrać taki który posiada regulację temperatury wody. To też zwiększa energooszczędną eksploatację kotła elektrycznego oraz umożliwia zaprogramowanie temperatury do stałych lub zmiennych wartości. Kotły elektryczne idealnie sprawdzają się do pracy z ogrzewaniem podłogowym. Dlatego są doskonałą alternatywą i zaczynają wykluczać kotły gazowe na olej opałowy czy inne paliwa stałe.