Buława wibracyjna
Buławy wibrujące to urządzenia, które po wylaniu betonu umieszcza się w wylewce, aby przyspieszyć proces zagęszczenia betonu oraz wyrównać jego powierzchnię. Buława wibrująca usuwa z wylewki nadmiar wody, pęcherzyki powietrza, a także inne gazy, które powstają wskutek wiązania betonu. Efektem zastosowania buławy wibracyjnej jest trwałość i jednolita konsystencja betonu, a także odporność na ścieranie. Buława wibracyjna sprawia, że zasychający beton staje się trwalszy i mocniejszy. Urządzenia tego typu do napędu mogą mieć silnik spalinowy lub silnik elektryczny. Długość wałka jaki posiada buława wibracyjna determinuje o głębokości zanurzenia w mieszance betonu, im dłuższy, tym głębiej można go zanurzyć.
- 1
Listwa wibracyjna, łata wibracyjna
Listwa wibracyjna to narzędzie, które służy do wygładzania dużej powierzchni świeżego betonu. Wibrująca głowica listwy wibracyjnej sprawia, że wygładzanie jest bardziej skuteczne i efektywne, ponieważ przenosząc drgania przyspiesza proces zagęszczania betonu i wygłasza nierówności. Listwy wibracyjne do betonu lub łaty wibracyjne do betonu to niezbędne narzędzia, aby nadać nienaganny wygląd świeżo wylanej powierzchni betonowej, która następnie będzie wyłożona innym materiałem. Zastosowanie listwy wibracyjnej pozwala przygotować podłoże do położenia posadzki czy płytek. Niewielka waga listew wibracyjnych przekłada się na łatwość ich stosowania oraz transportu. Sprzedawane są najczęściej jako całość, a zestaw składa się
Jaką buławę wibracyjną wybrać?
Buławy wibrujące ze względu na napęd, możemy podzielić na urządzenia o napędzie pneumatycznym, mechanicznym oraz napędzane energią elektryczną o wysokiej częstotliwości. Mogą mieć rozruch ręczny lub elektryczny.
-
Buławy wibracyjne o napędzie mechanicznym
Buławy o napędzie mechanicznym są lżejsze niż buławy elektroniczne. Tego typu sprzętu często używa się podczas budowy domów jednorodzinnych oraz mniejszych budynków. Konstrukcja buławy z napędem mechanicznym opiera się o giętki wałek, w którym znajduje się elastyczne wrzeciono generujące wibracje. Wibracje z wałka przenoszone są na niesymetryczny wał mimośrodowy. Podczas pracy wibratora, dochodzi do tarcia elementów i wzrostu temperatury, dlatego urządzenie podczas pracy powinno być zanurzone we wlewce na co najmniej 70%. Po skończonej pracy należy najpierw wyjąć buławę z betonu, a następnie ją wyłączyć, ponieważ wyłączając buławę kiedy jest zanurzona, istnieje duże ryzyko jej zassania i straty.
-
Buławy wibracyjne elektroniczne
W porównaniu z buławami napędzanymi mechanicznie, buławy elektroniczne są urządzeniami bardziej poręcznymi. W tym przypadku w buławie znajduje się silnik elektryczny, który jest źródłem wibracji, dlatego elastyczne wrzeciono zastąpione jest przewodem, który ma za zadanie doprowadzać energię elektryczną, która wykorzystywana jest do napędu.
Buławy wibracyjne i listwy wibracyjne do betonu
Zarówno buławy wibracyjne jak i listwy wibracyjne przeznaczone są do wygładzenia powierzchni w różnorodnych projektach. Sprawdzą się zarówno podczas małych prac remontowych, jak również do wygładzania powierzchni betonowych dużych konstrukcji. Modele dostępne na naszej stronie internetowej pochodzą od renomowanego producenta HERVISA PERLES, co gwarantuje najwyższą jakość urządzeń.
Jeśli nie wiesz, które listwy wibracyjne wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia, lub czy buława wibracyjna powinna mieć napęd spalinowy czy elektryczny, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści służą pomocą i odpowiedzą na wszelkie pytania.